Biz kimiz?


Gül Hasar Kaza Çözüm Merkezi Yönetimi ve Danışmanlık 1999 yılında, şu anki Onursal Başkan Selahattin KARAKUŞ tarafından hasar yönetimi, kaza ve afet mağdurlarına sigorta danışmanlığı yapmak amacıyla kurulmuştur. 2006 yılında ise ikinci kuşaktan genç ve başarılı bir iş adamı ve yönetici olan Mikail KARAKUŞ yönetim kurulu başkanı olarak “her kaza mağduru ailemizin bir parçasıdır” anlayışı ve şirket olarak Türk sigorta sektörünün önemli bir bileşeni oldukları sorumluluğu ile görevini yürütmektedir.

Ülkemizde eksikliği büyük ölçüde hissedilen sigorta kapsamındaki kazalarda hak talep etme noktasında bilgi, dürüstlük ve insan odaklı yaklaşımı, sigorta şirketleri nezdinde takip edilen sigorta dosyası sonuçlanana kadar hiç bir ücret talep etmemesi, hızlı ve sorunsuz çözümleri ile Gül Hasar Kaza Çözüm Merkezi Yönetimi ve Danışmanlık hızla büyüyerek sektörde devamlı lider konumda kalmıştır. Halihazırda bu konumunu sürdürmektedir.

Gül Hasar Kaza Çözüm Merkezi Yönetimi ve Danışmanlık halihazırda Türkiye sigorta sektörünün önemli bileşenlerinden biri ve kendi sektörünün lideri olduğunun farkında olarak aynı zamanda yasal kurallar ile ahlaki değerlere dayandırılamayan her türlü sözlü, yazılı ve görsel iletişimi kapsayan seviyesi düşük alanları rekabet edilebilir iş alanı görmeksizin, her mağduriyet giderildiğinde ortaya çıkan mutluluğu ana sermayesine ilave ederek çalışma hayatına devam etmektedir.

2018 yılında merkezini Türkiyenin finans merkezi kabul edilen İstanbul Levent’e taşıyan Gül Hasar Kaza Çözüm Merkezi Yönetimi ve Danışmanlık Türkiye’nin 81 iline yayılmış durumda bulunan ve konusunda uzman aynı zamanda devamlı güncel eğitime tabi tutulan personelleri, Bölge Koordinatörlükleri, İl ve İlçe Koordinatörlükleri ,Şubeler ve bunlara bağlı temsilciliklerinden oluşan 400 kişilik dinamik kadrosuyla kaza dolayısıyla mağduriyet yaşayan bireylere hizmet vermektedir.

Gül Hasar Kaza Çözüm Merkezi, Kazalar nedeniyle oluşan tazminat haklarının aranması içine alacak şekilde faaliyette bulunmaktadır.