Trafik kazaları mağdur hakları vardır, bu konuyu detaylıca ele almak gerekirse sakat kalan, yaralanan ve vefat eden kişiler işin içine dahil olmaktadır. Bu konularda en önemli yasal belirteç 12/10/1983 tarihli, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunudur. (KYKT) Kanunların şart koştuğu durumlardan bir tanesi, her sene Zorunlu Mali Mesuliyet Sigorta Poliçesi düzenlemektedir. Poliçe yaptırılmazsa araç trafik kontrollerinde bağlanır ve cezai işlem uygulanır. Bu poliçenin esas lazım olacağı süreçte, kaza vakıasında aracın sahibi ve hatalı sürücünün binlerce lira tazminat ödemesinin önüne geçer. Trafik kazası hususlarında araçların kendi maddi zararlarını tanzim etme sebebine uygun olan kasko poliçeleri ve bahsedilen zorunlu trafik poliçesini birbirinden ayırmak gerekir.

3  TEMEL KORUMA TEMİNATI

Zorunlu Mali Mesuliyet Sigorta Poliçesi içinde düzenlenmiş 3 adeta temel koruma teminatı mevcuttur. Vefat, maluliyet ve tedavi olarak belirlenmiştir. 01.01.2016 tarihi itibari ile üç teminatın limitleri kişi başı 310 liraya yükseltildi.

ZAMAN AŞIMI SÜRESİ

Bahsedilen taleplerin dahi zaman aşımı süresi vardır ve bunlara dikkat edilmesi gerekiyor. Mağdur olan kişilerin hak kaybına uğramaması için izlemesi gereken yol haritası bellidir. İlgili olacak şirket ve kuruma taleplerin tamamının iletilmesi gerekiyor. Türkiye’de belirli sebeplerden dolayı oluşan trafik kazalarında, mağdur olan bir çok kişinin eşi, çocukları ve yakınları sahip olduğu hakların farkında değildir. Bu gerçeği değiştirmek için bilinçli olmak gerekiyor, Kaza Tazminat Talebi oluşturduysanız bize iletebilirsiniz. Hiçbir ücret talep etmeksizin kazadan alacağınız tazminat elinize geçene kadar sizin adınıza tüm işlemleri yapıyoruz. Ülkemizde neredeyse her saat başı trafik kazası oluyor, bunların %50’si ölümlü ve yaralanmalı olarak kayıtlar altına geçiyor.

Mağduriyeti yaşayanların tedavi masraflarının ödenmesini ve yakın çevrelerinin maluliyetten dolayı yaşadığı kayıpların giderilmesini sağlıyoruz. Evrakların düzenlenmesi, sürecin ilerlemesi ve kaza tazminatının alınmasında şirket olarak profesyonel çözümler üretiyoruz.